WP File Manager - en to ceb translation catalogue (167 entries)

en: * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
ceb: * para sa tanan nga mga operasyon ug aron tugotan ang pipila ka operasyon mahimo nimong hisgutan ang ngalan sa operasyon sama sa, allowed_operations="upload,download". Mubo nga sulat: gibulag sa comma(,). Default: *

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
ceb: -> Gidili niini ang mga partikular nga tiggamit pinaagi lamang sa pagbutang sa ilang mga id nga gibulag sa mga koma(,). Kung ang user kay Ban unya dili sila maka-access sa wp file manager sa front end.

en: -> File Manager Theme. Default: Light
ceb: -> Tema sa File Manager. Default: Kahayag

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
ceb: -> Gibag-o sa File o Paghimo format sa petsa. Default: d M, Y h:i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
ceb: -> Pinulongan sa manedyer sa file. Default: English(en)

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
ceb: -> Pagtan-aw sa UI sa Filemanager. Default: grid

en: Action
ceb: Aksyon

en: Actions upon selected backup(s)
ceb: Mga aksyon sa pinili nga (mga) backup

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
ceb: Ang Admin mahimong makapugong sa mga lihok sa bisan kinsa nga tiggamit. Usba usab ang mga file ug mga folder ug maka-set sa lain-laing mga lain-laing mga folder sa mga dalan alang sa lain-laing mga tiggamit.

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
ceb: Ang Admin mahimong makapugong sa mga lihok sa bisan unsang userrole. Usba usab ang mga file ug mga folder ug maka-set sa lain-laing mga lain-laing mga folder sa mga dalan alang sa nagkalain-laing papel sa tiggamit.

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
ceb: Human ma-enable ang basura, ang imong mga file moadto sa trash folder.

en: After enabling this all files will go to media library.
ceb: Pagkahuman niini, ang tanan nga mga file moadto sa librarya sa media.

en: All Done
ceb: Tanan Nahuman

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
ceb: Sigurado ka ba nga gusto nimong tangtangon ang pinili nga (mga) backup?

en: Are you sure you want to delete this backup?
ceb: Sigurado ka ba nga gusto nimong papason kini nga backup?

en: Are you sure you want to restore this backup?
ceb: Sigurado ka ba nga gusto nimo ibalik kini nga backup?

en: Backup Date
ceb: Petsa sa Pag-backup

en: Backup Now
ceb: Tabang karon

en: Backup Options:
ceb: Mga Opsyon sa Pag-backup:

en: Backup data (click to download)
ceb: Pag-backup sa datos (i-klik aron ma-download)

en: Backup files will be under
ceb: Ang mga backup nga file anaa sa ilawom

en: Backup is running, please wait
ceb: Nagdagan ang backup, palihug paghulat

en: Backup successfully deleted.
ceb: Malampuson nga natangtang ang backup.

en: Backup/Restore
ceb: I-backup/Iuli

en: Backups removed successfully!
ceb: Malampusong natangtang ang mga backup!

en: Ban
ceb: Giwala

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
ceb: Browser ug OS (HTTP_USER_AGENT)

en: Buy PRO
ceb: Pagpalit PRO

en: Buy Pro
ceb: Pagpalit Pro

en: Cancel
ceb: Pagkanselar

en: Change Theme Here:
ceb: Usba ang Tema Dinhi:

en: Click to Buy PRO
ceb: Pag-klik aron Pagpalit PRO

en: Code-editor View
ceb: View sa Code-editor

en: Confirm
ceb: Sa pagmatuod sa

en: Copy files or folders
ceb: Kopyaha ang mga file o folder

en: Currently no backup(s) found.
ceb: Sa pagkakaron walay (mga) backup nga nakit-an.

en: DELETE FILES
ceb: pagtangtang sa mga file

en: Dark
ceb: Ngitngit

en: Database Backup
ceb: Pag-backup sa Database

en: Database backup done on date
ceb: Ang pag-backup sa database gihimo sa petsa

en: Database backup done.
ceb: Gihimo ang backup sa database.

en: Database backup restored successfully.
ceb: Malampuson nga nabalik ang backup sa database.

en: Delete
ceb: Pagtangtang

en: Deselect
ceb: Ayaw pagpili

en: Dismiss this notice.
ceb: Isalikway kini nga pahibalo.

en: Download Files Logs
ceb: Pag-download sa mga File Log

en: Download files
ceb: Pag-download sa mga file

en: Duplicate or clone a folder or file
ceb: Pagdoble o pag-clone sa usa ka folder o file

en: Edit Files Logs
ceb: I-edit ang mga Log sa File

en: Edit a file
ceb: Usba ang usa ka file

en: Enable Files Upload to Media Library?
ceb: Giunsa ang Pag-upload sa mga File sa Media Library?

en: Enable Trash?
ceb: I-enable ang Basura?

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
ceb: Sayop: Dili mabalik ang backup tungod kay ang backup sa database bug-at ang gidak-on. Palihug sulayi nga dugangan ang Maximum nga gitugot nga gidak-on gikan sa mga setting sa Preferences.

en: Existing Backup(s)
ceb: Anaa nga (mga) backup

en: Extract archive or zipped file
ceb: Kuhaa ang archive o gi-zip nga file

en: File Manager - Shortcode
ceb: Tagdumala sa File - Shortcode

en: File Manager - System Properties
ceb: File Manager - Sistema sa Kinaiyahan

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
ceb: File Manager Root Path, mahimo nimong usbon sumala sa imong gusto.

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
ceb: Ang File Manager adunay editor sa code nga dunay daghang mga tema. Makapili ka sa bisan unsang tema alang sa editor sa code. Ipakita kini sa dihang mag-edit ka sa bisan unsang file. Mahimo usab nimo tugotan ang fullscreen mode sa code editor.

en: File Operations List:
ceb: Listahan sa mga Operasyon sa File:

en: File doesn't exist to download.
ceb: Wala ang file aron ma-download.

en: Files Backup
ceb: Pag-backup sa mga File

en: Help
ceb: Tabang

en: Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
ceb: Dinhi ang "pagsulay" mao ang ngalan sa folder nga nahimutang sa root directory, o mahimo nimong hatagan ang agianan alang sa mga sub folder sama sa "wp-content/plugins". Kung biyaan nga blangko o walay sulod kini maka-access sa tanan nga mga folder sa root directory. Default: Direktoryo sa gamut

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
ceb: Ang admin dinhi makahatag sa access sa mga papel sa user aron magamit ang filemanager. Ang Admin mahimo magtakda sa Default Access Folder ug usab kontrolon ang upload nga sukod sa filemanager.

en: Info of file
ceb: Impormasyon sa file

en: Invalid Security Code.
ceb: Dili balido nga Security Code.

en: It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
ceb: Gitugotan niini ang tanan nga mga tahas nga maka-access sa file manager sa atubangan nga tumoy o Mahimo nimo nga yano nga paggamit alang sa partikular nga mga tahas sa gumagamit sama sa gitugotan_roles="editor, awtor" (gibulag sa koma (,))

en: It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
ceb: I-lock kini nga gihisgutan sa mga koma. mahimo nimong i-lock ang dugang sama sa ".php,.css,.js" ug uban pa. Default: Null

en: It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
ceb: Kini magpakita sa file manager sa atubangan nga tumoy. Apan ang Administrator lamang ang maka-access niini ug makontrol gikan sa mga setting sa file manager.

en: It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
ceb: Kini magpakita sa file manager sa atubangan nga tumoy. Mahimo nimong kontrolon ang tanan nga mga setting gikan sa mga setting sa file manager. Kini molihok sama sa backend WP File Manager.

en: Last Log Message
ceb: Katapusan nga Mensahe sa Log

en: Light
ceb: Kahayag

en: Logs
ceb: Mga troso

en: Make directory or folder
ceb: Paghimo og direktoryo o folder

en: Make file
ceb: Paghimo file

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
ceb: Pinakataas nga gitugot nga gidak-on sa panahon sa pag-backup sa database.

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
ceb: Ang kinadak-ang gidak-on sa pag-upload sa file (upload_max_filesize)

en: Memory Limit (memory_limit)
ceb: Limitahan sa Memoryal (memory_limit)

en: Missing backup id.
ceb: Nawala ang backup id.

en: Missing parameter type.
ceb: Nawala ang tipo sa parameter.

en: Missing required parameters.
ceb: Nawala ang gikinahanglan nga mga parameter.

en: No Thanks
ceb: Dili Salamat

en: No log message
ceb: Walay log message

en: No logs found!
ceb: Wala'y nakit-an nga mga troso!

en: Note:
ceb: Nota:

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
ceb: Hinumdomi: Kini ang mga screenshot sa demo. Palihug paliton ang File Manager pro sa mga function sa Logs.

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
ceb: Mubo nga sulat: Kini usa lamang ka screenshot sa demo. Aron makuha ang mga setting palihug palita ang among pro nga bersyon.

en: Nothing selected for backup
ceb: Walay gipili para sa backup

en: Nothing selected for backup.
ceb: Walay gipili para sa backup.

en: OK
ceb: OK ra

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
ceb: Ang uban (Bisan unsang ubang mga direktoryo nga makita sa sulod sa wp-content)

en: Others backup done on date
ceb: Ang uban nga pag-backup gihimo sa petsa

en: Others backup done.
ceb: Ang uban na-backup na.

en: Others backup failed.
ceb: Ang uban napakyas sa pag-backup.

en: Others backup restored successfully.
ceb: Ang uban nga backup malampuson nga gipahiuli.

en: Parameters:
ceb: Parameter:

en: Paste a file or folder
ceb: Idikit ang usa ka file o folder

en: Please Enter Email Address.
ceb: Palihug Pagsulod sa Email Address.

en: Please Enter First Name.
ceb: Palihug Isulod ang Unang Ngalan.

en: Please Enter Last Name.
ceb: Palihug Isulod ang Apelyido.

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
ceb: Palihug usba kini pag-ayo, ang sayup nga agianan mahimo’g magdala sa plugin sa file manager nga mahulog.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
ceb: Palihog dugangi ang bili sa field kung nakadawat ka og mensahe sa sayop sa panahon sa pag-backup sa pagpasig-uli.

en: Plugins
ceb: Mga plugin

en: Plugins backup done on date
ceb: Ang pag-backup sa mga plugin gihimo sa petsa

en: Plugins backup done.
ceb: Nahuman ang pag-backup sa mga plugin.

en: Plugins backup failed.
ceb: Napakyas ang pag-backup sa mga plugin.

en: Plugins backup restored successfully.
ceb: Malampuson nga nabalik ang backup sa mga plugin.

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
ceb: Pag-upload sa gidak-on sa gidak-on sa upload (post_max_size)

en: Preferences
ceb: Mga gusto

en: Privacy Policy
ceb: Patakaran sa Pagkapribado

en: Public Root Path
ceb: Publikong Root Path

en: RESTORE FILES
ceb: I-ULI ANG MGA FILES

en: Remove or delete files and folders
ceb: Pagtangtang o pagtangtang sa mga file ug folder

en: Rename a file or folder
ceb: Usba ang ngalan sa usa ka file o folder

en: Restore
ceb: Iuli

en: Restore is running, please wait
ceb: Ang pag-uli nagdagan, palihug paghulat

en: SUCCESS
ceb: KALAMPUSAN

en: Save Changes
ceb: I-save ang mga Kausaban

en: Saving...
ceb: Nagtipig...

en: Search things
ceb: Pangitaa ang mga butang

en: Security Issue.
ceb: Isyu sa Seguridad.

en: Select All
ceb: Pilia ang Tanan

en: Select backup(s) to delete!
ceb: Pilia ang (mga) backup nga papason!

en: Settings
ceb: Mga Setting

en: Settings - Code-editor
ceb: Mga Setting - Code-editor

en: Settings - General
ceb: Mga Setting - Heneral

en: Settings - User Restrictions
ceb: Mga Setting - Mga Pagpanghilawas sa Gumagamit

en: Settings - User Role Restrictions
ceb: Mga Setting - Mga Gikinahanglan nga Mga Paghukom sa Tanan

en: Settings saved.
ceb: Gitipigan ang mga setting.

en: Simple cut a file or folder
ceb: Yano nga pagputol sa usa ka file o folder

en: System Properties
ceb: Sistema sa Kinaiyahan

en: Terms of Service
ceb: Mga Termino sa Serbisyo

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
ceb: Ang backup dayag nga milampos ug karon kompleto na.

en: Themes
ceb: Mga tema

en: Themes backup done on date
ceb: Ang pag-backup sa mga tema gihimo sa petsa

en: Themes backup done.
ceb: Gihimo ang pag-backup sa mga tema.

en: Themes backup failed.
ceb: Ang pag-backup sa mga tema napakyas.

en: Themes backup restored successfully.
ceb: Ang pag-backup sa mga tema malampuson nga napasig-uli.

en: Time now
ceb: Panahon na karon

en: To make a archive or zip
ceb: Aron makahimo og archive o zip

en: Today
ceb: Karon

en: USE:
ceb: PAGGAMIT:

en: Unable to create database backup.
ceb: Dili makahimo og backup sa database.

en: Unable to removed backup!
ceb: Dili matangtang ang backup!

en: Unable to restore DB backup.
ceb: Dili mabalik ang backup sa DB.

en: Unable to restore others.
ceb: Dili mapasig-uli ang uban.

en: Unable to restore plugins.
ceb: Dili mabalik ang mga plugins.

en: Unable to restore themes.
ceb: Dili mabalik ang mga tema.

en: Unable to restore uploads.
ceb: Dili mabalik ang mga upload.

en: Upload Files Logs
ceb: Pag-upload sa mga File Log

en: Upload files
ceb: Pag-upload og mga file

en: Uploads
ceb: Mga upload

en: Uploads backup done on date
ceb: Ang mga pag-upload sa backup nahimo sa petsa

en: Uploads backup done.
ceb: Nahuman ang pag-upload sa backup.

en: Uploads backup failed.
ceb: Napakyas ang pag-upload sa backup.

en: Uploads backup restored successfully.
ceb: Malampuson nga napasig-uli ang mga backup nga gi-upload.

en: Verify
ceb: I-verify

en: View Log
ceb: Tan-awa ang Log

en: WP File Manager - Backup/Restore
ceb: WP File Manager - I-backup/Iuli

en: WP File Manager Contribution
ceb: Kontribusyon sa WP File Manager

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
ceb: Ganahan mi maghimo ug bag-ong mga higala! Mag-subscribe sa ubos ug misaad kami nga ipadayon ka sa pinakabag-o nga bag-ong mga plugins, updates, nindot nga mga deal ug pipila ka espesyal nga mga tanyag.

en: Welcome to File Manager
ceb: Welcome sa File Manager

en: You have not made any changes to be saved.
ceb: Wala ka makahimo ug bisan unsang mga pagbag-o aron maluwas.

en: for access to read files permission, note: true/false, default: true
ceb: alang sa pag-access sa pagtugot sa pagbasa sa mga file, timan-i: tinuod/sayup, default: tinuod

en: for access to write files permissions, note: true/false, default: false
ceb: alang sa pag-access sa pagsulat sa mga permiso sa mga file, timan-i: tinuod/sayup, default: bakak

en: it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
ceb: kini magtago nga gihisgotan dinhi. Mubo nga sulat: gibulag sa comma(,). Default: Null
