WP File Manager - en to el translation catalogue (174 entries)

en: * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
el: * για όλες τις λειτουργίες και για να επιτρέψετε κάποια λειτουργία, μπορείτε να αναφέρετε το όνομα της λειτουργίας ως like, allow_operations="upload,download". Σημείωση: χωρίζεται με κόμμα(,). Προκαθορισμένο: *

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
el: -> Θα απαγορεύσει συγκεκριμένους χρήστες βάζοντας απλώς τα αναγνωριστικά τους διαχωρισμένα με κόμμα(,). Εάν ο χρήστης είναι Ban, τότε δεν θα έχει πρόσβαση στον διαχειριστή αρχείων wp στο μπροστινό μέρος.

en: -> File Manager Theme. Default: Light
el: -> Θέμα Διαχείριση αρχείων. Προεπιλογή: Light

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
el: -> Τροποποίηση αρχείου ή Δημιουργία μορφής ημερομηνίας. Προεπιλογή: d M, Y h:i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
el: -> Γλώσσα διαχείρισης αρχείων. Προεπιλογή: Αγγλικά (en)

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
el: -> Προβολή διεπαφής χρήστη Filemager. Προεπιλογή: πλέγμα

en: Actions upon selected backup(s)
el: Ενέργειες σε επιλεγμένα αντίγραφα ασφαλείας

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
el: Ο διαχειριστής μπορεί να περιορίσει τις ενέργειες κάποιου χρήστη. Επίσης, αποκρύπτει αρχεία και φακέλους και μπορεί να ορίσει διαφορετικές διαδρομές διαφορετικών φακέλων για διαφορετικούς χρήστες.

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
el: Ο διαχειριστής μπορεί να περιορίσει τις ενέργειες οποιουδήποτε χρήστη. Επίσης, αποκρύπτει αρχεία και φακέλους και μπορεί να ορίσει διαφορετικές διαδρομές διαφορετικών φακέλων για διαφορετικούς ρόλους χρηστών.

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
el: Αφού ενεργοποιήσετε τον κάδο απορριμμάτων, τα αρχεία σας θα μεταβούν στον φάκελο απορριμμάτων.

en: After enabling this all files will go to media library.
el: Αφού την ενεργοποιήσετε όλα τα αρχεία θα μεταβούν στη βιβλιοθήκη πολυμέσων.

en: All Done
el: Ολα τελείωσαν

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε επιλεγμένα αντίγραφα ασφαλείας;

en: Are you sure you want to delete this backup?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας;

en: Are you sure you want to restore this backup?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας;

en: Backup Date
el: Ημερομηνία δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας

en: Backup Now
el: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας τώρα

en: Backup Options:
el: Επιλογές δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας:

en: Backup data (click to download)
el: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας δεδομένων (κάντε κλικ για λήψη)

en: Backup files will be under
el: Τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας θα βρίσκονται κάτω

en: Backup is running, please wait
el: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας εκτελείται, περιμένετε

en: Backup successfully deleted.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Backup/Restore
el: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας/Επαναφορά

en: Backups removed successfully!
el: Τα αντίγραφα ασφαλείας καταργήθηκαν με επιτυχία!

en: Ban
el: Απαγόρευση

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
el: Πρόγραμμα περιήγησης και λειτουργικό σύστημα (HTTP_USER_AGENT)

en: Buy PRO
el: Αγοράστε PRO

en: Buy Pro
el: Αγοράστε Pro

en: Cancel
el: Ματαίωση

en: Change Theme Here:
el: Αλλάξτε το θέμα εδώ:

en: Click to Buy PRO
el: Κάντε κλικ για να αγοράσετε PRO

en: Code-editor View
el: Προβολή κώδικα επεξεργαστή

en: Confirm
el: Επιβεβαιώνω

en: Copy files or folders
el: Αντιγραφή αρχείων ή φακέλων

en: Currently no backup(s) found.
el: Αυτήν τη στιγμή δεν βρέθηκαν αντίγραφα ασφαλείας.

en: DELETE FILES
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΡΧΕΙΩΝ

en: Dark
el: Σκοτάδι

en: Database Backup
el: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας βάσης δεδομένων

en: Database backup done on date
el: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας της βάσης δεδομένων έγινε την ημερομηνία

en: Database backup done.
el: Έγινε η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας της βάσης δεδομένων.

en: Database backup restored successfully.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων αποκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Default:
el: Προκαθορισμένο:

en: Delete
el: Διαγράφω

en: Deselect
el: Αποεπιλογή

en: Dismiss this notice.
el: Παράβλεψη αυτής της ειδοποίησης.

en: Donate
el: Προσφέρω

en: Download Files Logs
el: Λήψη αρχείων καταγραφής

en: Download files
el: Λήψη αρχείων

en: Duplicate or clone a folder or file
el: Αντιγράψτε ή κλωνοποιήστε έναν φάκελο ή ένα αρχείο

en: Edit Files Logs
el: Επεξεργασία αρχείων καταγραφής

en: Edit a file
el: Επεξεργαστείτε ένα αρχείο

en: Enable Files Upload to Media Library?
el: Ενεργοποίηση αποστολής αρχείων στη βιβλιοθήκη πολυμέσων;

en: Enable Trash?
el: Ενεργοποίηση του Κάδου απορριμμάτων;

en: Error: Unable to restore backup because database backup is heavy in size. Please try to increase Maximum allowed size  from Preferences settings.
el: Σφάλμα: Δεν είναι δυνατή η επαναφορά του αντιγράφου ασφαλείας επειδή το αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων είναι μεγάλο σε μέγεθος. Προσπαθήστε να αυξήσετε το Μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος από τις ρυθμίσεις Προτιμήσεων.

en: Existing Backup(s)
el: Υπάρχοντα αντίγραφα ασφαλείας

en: Extract archive or zipped file
el: Εξαγωγή αρχείου ή συμπιεσμένου αρχείου

en: File Manager - Shortcode
el: Διαχείριση αρχείων - Σύντομος κώδικας

en: File Manager - System Properties
el: Διαχείριση αρχείων - Ιδιότητες συστήματος

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
el: Διαδρομή ρίζας Διαχείριση αρχείων, μπορείτε να αλλάξετε ανάλογα με την επιλογή σας.

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
el: Ο Διαχειριστής αρχείων έχει έναν επεξεργαστή κώδικα με πολλά θέματα. Μπορείτε να επιλέξετε οποιοδήποτε θέμα για τον επεξεργαστή κωδικών. Εμφανίζεται όταν επεξεργάζεστε οποιοδήποτε αρχείο. Επίσης, μπορείτε να επιτρέψετε τη λειτουργία πλήρους οθόνης του επεξεργαστή κώδικα.

en: File Operations List:
el: Λίστα λειτουργιών αρχείων:

en: File doesn't exist to download.
el: Το αρχείο δεν υπάρχει για λήψη.

en: Files Backup
el: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας αρχείων

en: Gray
el: Γκρί

en: Help
el: Βοήθεια

en: Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
el: Εδώ "test" είναι το όνομα του φακέλου που βρίσκεται στον ριζικό κατάλογο ή μπορείτε να δώσετε διαδρομή για υποφακέλους όπως "wp-content/plugins". Εάν αφήσετε κενό ή κενό, θα έχει πρόσβαση σε όλους τους φακέλους στον ριζικό κατάλογο. Προεπιλογή: Κατάλογος ρίζας

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
el: Εδώ ο διαχειριστής μπορεί να δώσει πρόσβαση στους ρόλους των χρηστών για να χρησιμοποιήσει το filemanager. Ο διαχειριστής μπορεί να ορίσει τον προεπιλεγμένο φάκελο πρόσβασης και επίσης να ελέγξει το μέγεθος φόρτωσης του filemanager.

en: Info of file
el: Πληροφορίες αρχείου

en: Invalid Security Code.
el: Μη έγκυρος κωδικός ασφαλείας.

en: It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
el: Θα επιτρέψει σε όλους τους ρόλους να έχουν πρόσβαση στον διαχειριστή αρχείων στη διεπαφή ή Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε απλά για συγκεκριμένους ρόλους χρήστη, όπως allow_roles="editor,author" (διαχωρίζονται με κόμμα(,))

en: It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
el: Θα κλειδώσει που αναφέρεται στα κόμματα. μπορείτε να κλειδώσετε περισσότερα όπως ".php,.css,.js" κ.λπ. Προεπιλογή: Null

en: It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
el: Θα εμφανίσει τη διαχείριση αρχείων στο μπροστινό μέρος. Αλλά μόνο ο Διαχειριστής μπορεί να έχει πρόσβαση σε αυτό και θα το ελέγξει από τις ρυθμίσεις διαχείρισης αρχείων.

en: It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
el: Θα εμφανίσει τη διαχείριση αρχείων στο μπροστινό μέρος. Μπορείτε να ελέγξετε όλες τις ρυθμίσεις από τις ρυθμίσεις διαχείρισης αρχείων. Θα λειτουργεί όπως το backend WP File Manager.

en: Last Log Message
el: Τελευταίο μήνυμα καταγραφής

en: Light
el: Φως

en: Logs
el: κούτσουρα

en: Make directory or folder
el: Δημιουργία καταλόγου ή φακέλου

en: Make file
el: Δημιουργία αρχείου

en: Maximum allowed size at the time of database backup restore.
el: Μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος τη στιγμή της επαναφοράς του αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων.

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
el: Μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης αρχείου (upload_max_filesize)

en: Memory Limit (memory_limit)
el: Όριο μνήμης (memory_limit))

en: Missing backup id.
el: Λείπει το αναγνωριστικό αντιγράφου ασφαλείας.

en: Missing parameter type.
el: Λείπει ο τύπος παραμέτρου.

en: Missing required parameters.
el: Λείπουν οι απαιτούμενες παράμετροι.

en: No Thanks
el: Οχι ευχαριστώ

en: No log message
el: Κανένα μήνυμα καταγραφής

en: No logs found!
el: Δεν βρέθηκαν αρχεία καταγραφής!

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
el: Σημείωση: Αυτά είναι στιγμιότυπα οθόνης επίδειξης. Αγοράστε τις λειτουργίες File Manager pro to Logs.

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
el: Σημείωση: Πρόκειται μόνο για ένα στιγμιότυπο οθόνης. Για να λάβετε ρυθμίσεις, παρακαλώ αγοράστε την επαγγελματική μας έκδοση.

en: Nothing selected for backup
el: Δεν έχει επιλεγεί τίποτα για δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας

en: Nothing selected for backup.
el: Δεν έχει επιλεγεί τίποτα για δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

en: OK
el: Εντάξει

en: Ok
el: Εντάξει

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
el: Άλλοι (Οποιοι άλλοι κατάλογοι βρίσκονται μέσα στο wp-content)

en: Others backup done on date
el: Άλλα αντίγραφα ασφαλείας ολοκληρώθηκε την ημερομηνία

en: Others backup done.
el: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας άλλων ολοκληρώθηκε.

en: Others backup failed.
el: Άλλα αντίγραφα ασφαλείας απέτυχε.

en: Others backup restored successfully.
el: Τα άλλα αντίγραφα ασφαλείας αποκαταστάθηκαν με επιτυχία.

en: PHP version
el: Έκδοση PHP

en: Parameters:
el: Παράμετροι:

en: Paste a file or folder
el: Επικολλήστε ένα αρχείο ή φάκελο

en: Please Enter Email Address.
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση email.

en: Please Enter First Name.
el: Παρακαλώ εισάγετε Όνομα.

en: Please Enter Last Name.
el: Παρακαλώ εισάγετε Επώνυμο.

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
el: Αλλάξτε αυτό προσεκτικά, η λανθασμένη διαδρομή μπορεί να οδηγήσει στην κατάρριψη της προσθήκης διαχείρισης αρχείων.

en: Please increase field value if you are getting error message at the time of backup restore.
el: Αυξήστε την τιμή του πεδίου εάν λαμβάνετε μήνυμα σφάλματος τη στιγμή της επαναφοράς αντιγράφων ασφαλείας.

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Plugins backup done on date
el: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας των προσθηκών έγινε την ημερομηνία

en: Plugins backup done.
el: Έγινε η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας των προσθηκών.

en: Plugins backup failed.
el: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας προσθηκών απέτυχε.

en: Plugins backup restored successfully.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας των προσθηκών αποκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
el: Δημοσίευση μέγιστου μεγέθους μεταφόρτωσης αρχείου (post_max_size)

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Privacy Policy
el: Πολιτική Απορρήτου

en: RESTORE FILES
el: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΡΧΕΙΩΝ

en: Remove or delete files and folders
el: Αφαιρέστε ή διαγράψτε αρχεία και φακέλους

en: Rename a file or folder
el: Μετονομάστε ένα αρχείο ή φάκελο

en: Restore
el: Επαναφέρω

en: Restore is running, please wait
el: Η επαναφορά εκτελείται, περιμένετε

en: SUCCESS
el: ΕΠΙΤΥΧΙΑ

en: Save Changes
el: Αποθήκευσε τις αλλαγές

en: Saving...
el: Οικονομία...

en: Search things
el: Ψάξε πράγματα

en: Security Issue.
el: Θέμα ασφαλείας.

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select backup(s) to delete!
el: Επιλέξτε αντίγραφα ασφαλείας για διαγραφή!

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings - Code-editor
el: Ρυθμίσεις - Επεξεργαστής κώδικα

en: Settings - General
el: Ρυθμίσεις - Γενικά

en: Settings - User Restrictions
el: Ρυθμίσεις - Περιορισμοί χρήστη

en: Settings - User Role Restrictions
el: Ρυθμίσεις - Περιορισμοί ρόλων χρήστη

en: Settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Shortcode - PRO
el: Σύντομος κώδικας - PRO

en: Simple cut a file or folder
el: Απλή αποκοπή ενός αρχείου ή φακέλου

en: System Properties
el: Ιδιότητες συστήματος

en: Terms of Service
el: Όροι χρήσης

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας προφανώς πέτυχε και έχει πλέον ολοκληρωθεί.

en: Themes
el: Θέματα

en: Themes backup done on date
el: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας θεμάτων έγινε την ημερομηνία

en: Themes backup done.
el: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας θεμάτων ολοκληρώθηκε.

en: Themes backup failed.
el: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας θεμάτων απέτυχε.

en: Themes backup restored successfully.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας θεμάτων αποκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: Time now
el: Ώρα τώρα

en: Timeout (max_execution_time)
el: Χρονικό όριο (max_execution_time)

en: To make a archive or zip
el: Για να δημιουργήσετε ένα αρχείο ή zip

en: Today
el: Σήμερα

en: USE:
el: ΧΡΗΣΗ:

en: Unable to create database backup.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας βάσης δεδομένων.

en: Unable to removed backup!
el: Δεν είναι δυνατή η κατάργηση του αντιγράφου ασφαλείας!

en: Unable to restore DB backup.
el: Δεν είναι δυνατή η επαναφορά του αντιγράφου ασφαλείας DB.

en: Unable to restore others.
el: Δεν είναι δυνατή η επαναφορά άλλων.

en: Unable to restore plugins.
el: Δεν είναι δυνατή η επαναφορά των προσθηκών.

en: Unable to restore themes.
el: Δεν είναι δυνατή η επαναφορά θεμάτων.

en: Unable to restore uploads.
el: Δεν είναι δυνατή η επαναφορά μεταφορτώσεων.

en: Upload Files Logs
el: Μεταφόρτωση αρχείων καταγραφής

en: Upload files
el: Μεταφόρτωση αρχείων

en: Uploads
el: Μεταφορτώσεις

en: Uploads backup done on date
el: Η μεταφόρτωση αντιγράφων ασφαλείας έγινε την ημερομηνία

en: Uploads backup done.
el: Ολοκληρώθηκε η μεταφόρτωση αντιγράφων ασφαλείας.

en: Uploads backup failed.
el: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας μεταφορτώσεων απέτυχε.

en: Uploads backup restored successfully.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας των μεταφορτώσεων αποκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: Verify
el: Επαληθεύω

en: View Log
el: Προβολή αρχείου καταγραφής

en: WP File Manager
el: Διαχείριση αρχείων WP

en: WP File Manager - Backup/Restore
el: Διαχείριση αρχείων WP - Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας/Επαναφορά

en: WP File Manager Contribution
el: Συνεισφορά διαχειριστή αρχείων WP

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
el: Μας αρέσει να κάνουμε νέους φίλους! Εγγραφείτε παρακάτω και υποσχόμαστε να σας κρατάμε ενήμερους για τις τελευταίες μας νέες προσθήκες, ενημερώσεις, εκπληκτικές προσφορές και μερικές ειδικές προσφορές.

en: Welcome to File Manager
el: Καλώς ορίσατε στη Διαχείριση αρχείων

en: You have not made any changes to be saved.
el: Δεν έχετε κάνει καμία αλλαγή για αποθήκευση.

en: for access to read files permission, note: true/false, default: true
el: για πρόσβαση σε δικαιώματα ανάγνωσης αρχείων, σημείωση: true/false, default: true

en: for access to write files permissions, note: true/false, default: false
el: για πρόσβαση σε δικαιώματα εγγραφής αρχείων, σημειώστε: true/false, default: false

en: it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
el: θα κρυφτεί που αναφέρεται εδώ. Σημείωση: χωρίζεται με κόμμα(,). Προεπιλογή: Μηδενικό
